WordPress Sitenizi Hızlandırmak İçin Rehber (2022 İçin En İyi Rehber)

Bugün, WordPress sitenizi hızlandırmak hakkında bildiğimiz her şeyi, 15 yılı aşkın deneyim ve öğrenilen zor derslerle tek bir kılavuzda paylaşacağız.

Yıllar boyunca, WordPress’i optimize etmenin ve hızlandırmanın yollarını içeren birçok WordPress hız optimizasyonu öğreticisi yayınladık. Ancak bazen ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde bulmaya çalışmak biraz kafa karıştırıcı olabilir.

İşte bu nedenle bugün, 15 yılı aşkın deneyim ve öğrenilen derslerle WordPress’i nasıl güçlendireceğimiz hakkında bildiğimiz her şeyi sizinle paylaşacağız. İster bir WordPress acemi ister deneyimli bir geliştirici olun size her şeyi anlatacağız.

WordPress Sitenizi Hızlandırmak : Kullanım Tüyoları

Kişilerin %43,0’dan fazlası WordPress ile çalışıyor. Bu kesinlikle şaşırtıcı, ancak aynı zamanda tek bir yerde bir arada bulunması gereken binlerce farklı tema, eklenti ve teknolojinin olduğu anlamına geliyor. Normal WordPress kullanıcıları için bu, siteleri darboğaz yapmaya başladığında ve sorunu neden veya nereden çözmeye başlayacaklarını bilmediklerinde hızla bir kabusa dönüşebilir.

Hızlı bir web siteniz olsun istermisiniz? Hemen Teklif Alın!

Önceki sayfa hızı kılavuzumuzda, performansın temelleri ve işletmenizin başarısı üzerinde nasıl büyük bir etkisi olabileceği hakkında çok şey konuştuk. Ancak bugün, kendi WordPress sitelerinizi geliştirmek için atabileceğiniz pratik adımlara dalacağız.

 

WordPress Site Türleri: Statik veya Dinamik

WordPress hız optimizasyonlarına girmeden önce, tüm WordPress sitelerinin eşit yaratılmadığını anlamak önemlidir. Tüm sorunları aynı şekilde çözemeyeceğimiz için birçok kullanıcının sorun yaşamasının nedeni budur. WordPress sitelerine her zaman bir sınıflandırma veririz: statik veya dinamik. Öyleyse önce bu iki tür arasındaki farkları keşfedelim.

WordPress.org

Ağırlıklı Olarak Statik Siteler

Statik siteler genellikle bloglar, küçük işletme siteleri, düşük hacimli haber siteleri, kişisel bilgiler, fotoğraf siteleri vb. Statik derken, bu WordPress sitelerindeki verilerin sık sık (belki günde birkaç kez) değişmediğini kastediyoruz.

Bu çok önemlidir, çünkü çoğu istek sunucu önbelleğinden inanılmaz hızlarda sunulabilir. Bu, veritabanına daha az sorgu yapacağımız ve Google’da iyi çalışmak için çok fazla kaynağa ihtiyacımız olmayacağı anlamına gelir.

 

WordPress Sitenizi Hızlandırmak : Son Derece Dinamik Siteler

Öte yandan çok dinamik sitelerimiz de vardır. Bunlar e-ticaret (WooCommerce veya Easy Digital Downloads), topluluk, üyelik, forum (bbPress veya BuddyPress) ve öğrenme yönetim sistemleri (LMS) gibi sitelerdir. Dinamik derken, bu WordPress sitelerindeki verilerin sık sık değiştiğini kastediyoruz. Bu, sunucuya yapılan tüm isteklerin doğrudan önbellekten sunulamayacağı ve veritabanı isteklerinin yanı sıra ek sunucu kaynakları gerektireceği anlamına gelir. Site hızlandırmak için ayrıca kullanılabilecek birçok eklentide vardır.

 

ŞENOL AJANS WEB TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
ŞENOL AJANS
LOKASYONUMUZYalova Merkez Türkiye
Adnan Menderes Mah. 77 Sok. No:18
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
MALİ BİLGİLERİMİZVergi Kaydımız
Yalova Vergi Dairesi
8080278647
Banka Hesaplarımız
Enpara
TR36 0011 1000 0000 0107 5388 13
TR98 0011 1000 0000 0107 8599 31
Halkbank Yalova Şubesi
TR38 0001 2001 7370 0009 1020 37
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
ŞENOL AJANS TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZNeredeyiz ?
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.