Web Tasarım Nedir ? | Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bu yazımızı web tasarım nedir? Web tasarım nasıl yapılır? Web tasarımı, çeşitli tasarım fikirlerinin belirli bir hedef ve amaç doğrultusunda  düzenlenmesiidir. Ve de hem estetik hem de yazılım açısından bir araya getirilmesi işlemine denilmektedir. 

Bahsettiğimiz bu süreç sonucunda aktif bir web sitesi elde edilmiş olur. Web tasarım sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli unsurlar vardır. 

Tasarlanan web sayfası renk grafikler içerik ve fontlar bakımından dikkat çekici olmalıdır. Okunabilir  şekilde  açık ve net yazılmış estetik bir görüntüye sahip olması dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlardandır.  

Bunların yanı sıra tasarlanan Web sitesinin kullanıcıların rahatça erişebileceği  ve kullanabileceği hale getirilmesi de yine önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Web Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır? 

Web tasarımı konusunda danışılan uzmanların genellikle teknik bilgi altyapısı önemlidir. Hem de yaratıcı ve estetikten anlayan bir yeteneğe sahip olması beklenir. 

Zira yalnızca teknik bilgiye sahip bir web tasarımcısının oluşturacağı web sitesi diğer birçok yönden eksik kalacaktır. Ve estetik açıdan zayıf durumda olan bir sitenin de istenen miktarda kullanıcı trafiği oluşmayacaktır.

Kurumsal Web Tasarım başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Web tasarımı yapılırken dikkate alınması gereken bir başka nokta da siteyi oluştururken çok yönlü düşünmeye odaklanılmasıdır. 

Çok yönlü düşünmekten kastımız ise tüm süreci her yönüyle ele alabilmektir. Oluşabilecek muhtemel sıkıntıları önceden tahmin etmeye çalışmaktır.

Bunlarla ilgili çeşitli önlemler almak, zarif, sanatsal ve bir o kadar da kullanıcı dostu bir web sitesi hazırlamaktır. 

Ayrıca herhangi bir web sitesi tasarlanırken interaktif eklentiler kullanmak çok önemlidir. Siite trafiği ve aktif kullanıcı katılımının olumlu yönde etkileyecek bir başka faktördür. 

Web Tasarım e-Posta Aboneliği

Örneğin web sitesine kullanıcı yorumları bölmesi ekleyebilirsiniz. Ya da site ziyaretçileri için e-posta formu /e- bülten aboneliği gibi hizmetler sunabilirsiniz.

Bu sayede hem tasarlanmış olan web sitesi çok daha profesyonel olacaktır. Ve de estetik duracak hem de aktif ziyaretçi sayınızda da bir artış gözlemleyebileceksiniz. 

Teknoloji alanındaki yeniliklere buradan göz atabilirsiniz.

Web tasarım nedir ve nasıl yapılır sorularına bu kısa bilgilendirme ile cevap verdiğimizi düşünüyoruz. Bahsettiğimiz süreçler başarılı ilerletildiği takdirde dikkat çekici ve işlevsel bir web tasarımı elde etmek mümkündür.

ŞENOL AJANS WEB TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
ŞENOL AJANS
LOKASYONUMUZYalova Merkez Türkiye
Adnan Menderes Mah. 77 Sok. No:18
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
MALİ BİLGİLERİMİZVergi Kaydımız
Yalova Vergi Dairesi
8080278647
Banka Hesaplarımız
Enpara
TR36 0011 1000 0000 0107 5388 13
TR98 0011 1000 0000 0107 8599 31
Halkbank Yalova Şubesi
TR38 0001 2001 7370 0009 1020 37
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
ŞENOL AJANS TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZNeredeyiz ?
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.