SEO Nedir SEM Nedir | Seo ve Sem Nasıl Yapılır? | Şenol Ajans Sem Seo

SEO Nedir SEM Nedir ? Ne işe yarar? Dünya genelinde her dakika arama motorlarına milyonlarca veri, ürün, kelime girişi olmaktadır. Kendi markamızı ve onun bileşenlerini bunca verinin arasından nasıl sıyırıp da ön plana çıkarabileceğimiz sorunsalı, dijital dünyaya giren tüm işletmelerin en başta karşılaştığı sorunlardan biridir.

Arama motorlarında görünürlüğün artması, markanın büyüme hızıyla doğru orantılıdır. SEO & SEM yöntemleri ile bu veri okyanusunda markanızı su yüzüne çıkarabilirsiniz. Peki SEO Nedir SEM Nedir ?

Dijital Pazarlama Nedir? | Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır ?

İngilizce kökenli olan bu iki kelime, ‘Search Engine Marketing’ ve ‘Search Engine Marketing’ terimlerinin kısaltımdır. SEO & SEM özüne bakılacak olursa bir pazarlama türüdür. SEO hizmeti, dijital dünyanın belirlediği kuralları kullanarak, yenilikleri doğru okuyarak arama motorlarında ön plana çıkmanızı sağlar.

SEO Nedir? SEO Nasıl Yaptırılır?

Arama motoru optimizasyonu yani kısa adıyla SEO, sahip olduğunuz web sitesinin dijital dünyada değerini arttırarak Google, Yandex gibi popüler arama motorlarında rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar.

Bu da platformunuzun ziyaretçi sayısının artışına sebep olur. Doğru sonuca ulaşmak belli aşamalardan geçer. Öncelikle kullanılan web sitesinin alt yapısı, kodlama aşaması çok önemlidir.

Uzman bir web ajansı ile çalışıp, web sitemizin arama motorları kurallarına uygun bir alt yapıya sahip olmalarını sağlamalıyız. Ayrıca markamızı temsil eden sosyal mecraları, sosyal medya ajansları aracılığıyla doğru kullanımını sağlamalıyız.

Kısacası iyi bir SEO çalışması, birçok etken dikkate alınarak kapsamlı bir çalışma yapıldığı taktirde verimli bir sonuca ulaşılabilir.

SEM Nedir? SEM Nasıl Yaptırılır?

Dijital dünya dilinde SEM, kısaca arama motoru pazarlama hizmeti olarak geçer. Aslında SEM, SEO ile iç içe bir kavramdır. SEO’dan farkı ise arama motorlarında markanızı reklam yoluyla ön plana çıkarabiliyor olmanızdır.

Reklam verme konusunda şirket dostudur. Çünkü sunduğu seçenekler sayesinde, ürünlerinizi tamamen sektörünüz ile alakalı belirlediğiniz kişilere gösterme imkânınız vardır.

Örneğin kitap satan bir işletme reklamlarını, daha önce kitap satış sitelerini gezinen kişilere gösterebilir. Bu da doğrudan sonuca ulaşılmasını sağlar.

Reklam ajansları ve dijital ajanslar, arama motorları ya da sosyal medya platformları aracılığıyla markanızı en doğru kullanıcılara ulaştırma imkânı sunar. Bu hizmet türünün en önde gelenlerindendir Şenol Ajans.

Eğer siz de arama motorlarının gücünü arkanıza alarak sonuca doğrudan gitmek istiyorsanız, sayfamızdaki iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz.

İnstagram : @senolajans

Facebook: /senolajans

Linkedin: /şenol-ajans

 

ŞENOL AJANS WEB TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
ŞENOL AJANS
LOKASYONUMUZYalova Merkez Türkiye
Adnan Menderes Mah. 77 Sok. No:18
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
MALİ BİLGİLERİMİZVergi Kaydımız
Yalova Vergi Dairesi
8080278647
Banka Hesaplarımız
Enpara
TR36 0011 1000 0000 0107 5388 13
TR98 0011 1000 0000 0107 8599 31
Halkbank Yalova Şubesi
TR38 0001 2001 7370 0009 1020 37
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
ŞENOL AJANS TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZNeredeyiz ?
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.