Rank Math Nedir ve Ne İşe Yarar? | Web Sitenizin Rank Math ile Uyumu

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Rank Math adlı özel bir WordPress eklentisi yayınlandı. Yavaş yavaş SEO topluluğunda devrim yaratıyor, gerçek bir referans haline geliyor ve halihazırda 200.000’den fazla aktif kuruluma sahiptir.

Bu gönderide, araçtan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizin kapsamlı bir analizini sizinle paylaşmak istiyoruz. İlk yapılandırmasını ve ayrıca bir WordPress’in SEO optimizasyonu için bize sağladığı farklı işlevleri gözden geçireceğiz.

WordPress Sitenizi Hızlandırmak İstermisiniz?

Birçok sayfa içi SEO optimizasyonu yapmamızı sağlayan bir WordPress eklentisidir. Şu anda, zaten kutsanmış Yoast SEO’yu ana rakibi olarak bulabiliriz. Bu noktada, Rank Math’ın uzun vadeli bir tehdit oluşturup oluşturamayacağını merak edilebilir. Gerçek şu ki, hepsi ücretsiz olan çok çeşitli işlevlere sahiptir, bu da onu çok güçlü bir araç haline getiriyor.

Kurulum ve Konfigürasyonu

Kurulum çok basittir. WordPress kontrol panelinizin “Eklentiler” bölümündeki “Yeni Ekle” seçeneğine tıklayarak erişebilirsiniz. Ardından, belirli eklentiyi aramamız gerekiyor: Rank Math. “Etkinleştir”e ve ardından “Şimdi yükle”ye tıklayarak ilerleyeceğiz.

Bir sonraki adım, araçta bir kaydı tamamlamak olacaktır. Eklentiyi kullanmak için Rank Math’da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir. “Rank Math Ücretsiz Hesap”a tıklayarak hesabınızı oluşturduktan sonra formu doldurmanız ve “Enable Rank Math” butonuna tıklamanız gerekir.

Anahtar Kelimelerde Yapılan SEO Yanlışlıkları

Kayıttan sonra, ilk yapılandırmaya gideceğiz, böylece web sitemizin temellerini atacağız. Bu ayrıntıları daha sonra WordPress panomuzdan değiştirebilsek de önce temel özellikleri ayarlamak iyi bir fikirdir.

 

Web Sitenizin Rank Math ile Uyumluluğu

Yapılandırma sihirbazını başlatırken bulacağımız ilk şey, web sitenizin eklenti ile uyumlu olup olmadığı hakkında bilgi olacaktır. Aksi takdirde, onunla düzgün çalışamayız. Göreceğiniz veriler aşağıdaki gibi olacaktır:

  • PHP sürümü
  • WordPress sürümünüz
  • PHP DOM Uzantısı
  • SimpleXML PHP Uzantısı
  • PHP GD Uzantısı

Aynı işlevleri gerçekleştiren ve eklentiyle çakışabilecek başka bir eklenti zaten kuruluysa, ayarları diğer SEO eklentilerinden içe aktarın.

Rank Math, şimdiye kadar kullandığımız SEO eklentisinde uygulanan tüm ayarları korumamıza izin verecektir. Böylece sıfırdan başlamak zorunda kalmayacağız.

Bu bölümde, hangi ayarları içe aktarmak istediğinizi ve hangilerini istemediğinizi seçebilirsiniz. Bu, daha önce birlikte çalıştığınız eklentiyi algıladığında, aralarında herhangi bir çakışma olmaması için onu devre dışı bırakabileceği anlamına gelir.

 

ŞENOL AJANS WEB TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
ŞENOL AJANS
LOKASYONUMUZYalova Merkez Türkiye
Adnan Menderes Mah. 77 Sok. No:18
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
MALİ BİLGİLERİMİZVergi Kaydımız
Yalova Vergi Dairesi
8080278647
Banka Hesaplarımız
Enpara
TR36 0011 1000 0000 0107 5388 13
TR98 0011 1000 0000 0107 8599 31
Halkbank Yalova Şubesi
TR38 0001 2001 7370 0009 1020 37
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
ŞENOL AJANS TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZNeredeyiz ?
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.