Okulların Sosyal Medya Yönetimi | Sosyal Medyada Bizimle En Önde Olun!

Okulların sosyal medya yönetimi, bir okulun sosyal medya hesaplarının doğru ve profesyonel bir şekilde yönetilmesidir. İnternet kullanımının yaygınlaştığı bir dönemde sosyal medya platformlarında aktif olmak bir hayli önemlidir.

Özellikle özel okullar, sosyal medyayı oldukça etkili bir şekilde kullanmaktadır. Yapılan etkinlikler, verilen eğitim, eğitimin kalitesi, öğrenci performansları olmak üzere birçok husus, okul sosyal medya yönetimi dahilinde velilere yansıtılmaktadır.

Bu noktada, doğru ve sistematik bir sosyal medya yönetimi için alanında uzman kişilerden yardım almanın önemini vurgulamak gerekir.

Okulların Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Okul sosyal medya yönetimi, ebeveynlere okulun her anlamda tanıtılabilmesi adına sosyal medya hesaplarının yönetilmesi olarak tanımlanmaktadır. Ön plana çıkan sosyal medya platformları, daha çok kişiye ulaşılabilmesi noktasında çok avantajlıdır.

Bu nedenle sosyal medya hesaplarının başarılı bir şekilde yönetilmesi, tanıtımın sorunsuz olarak yapılması anlamına gelir.

Youtube, Linkedin, Facebook, Twitter; okul faaliyetlerinin tanıtılabilmesi adına kullanılabilecek sosyal medya platformlarıdır. Bu platformlarda paylaşılacak içeriklerin, okulun verdiği eğitimi ve sosyal aktivitelerini başarılı bir şekilde yansıtabilecek nitelikte olması gerekir.

Etkili Sosyal Medya Yönetimi başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Okulun sanatsal ve yaratıcılık esasında anlatılıyor olması, ebeveynlerin ilgisini yoğun bir şekilde çekmek anlamına gelir. Peki ama etkili bir okul sosyal medya yönetimi nasıl olmalıdır?

Okul Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?

Kullanılacak olan sosyal medya platformuna göre strateji belirlemek temel kuraldır. Örneğin Facebook’ta görsellik ve metin dikkatleri üzerine çeker. Ayrıca video paylaşımı da burada etkili olacaktır.

Bunun yanı sıra Twitter’da daha çok etkili ve vurucu cümleler, kısa videolar ön plana çıkar. Ayrıca okulu başarılı bir şekilde tanıtan yaratıcı bir hashtag, hesabın çok daha fazla kişi tarafından takip edilmesini sağlar.

Linkedin, halihazırda iş platformu olmasından dolayı, yeni öğretmenlerin / personellerin işe alınması için kullanılabilmektedir. Fakat bunun yanı sıra, okulun başarıları, yine bu platform üzerinde paylaşılabilir.

Okulu tanıtan videolar için Youtube üzerinden paylaşım yapılabilir. Bu hususların tamamı, etkili bir okulların sosyal medya yönetimi kapsamında önem arz etmektedir. Okulun başarılarını ve eğitim kalitesini ön plana çıkaracak her paylaşım, okulun kitlelere hitap etmesini sağlayacaktır.

İnstagram : @senolajans

Facebook: /senolajans

Linkedin: /şenol-ajans

ŞENOL AJANS WEB TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
ŞENOL AJANS
LOKASYONUMUZYalova Merkez Türkiye
Adnan Menderes Mah. 77 Sok. No:18
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
MALİ BİLGİLERİMİZVergi Kaydımız
Yalova Vergi Dairesi
8080278647
Banka Hesaplarımız
Enpara
TR36 0011 1000 0000 0107 5388 13
TR98 0011 1000 0000 0107 8599 31
Halkbank Yalova Şubesi
TR38 0001 2001 7370 0009 1020 37
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
ŞENOL AJANS TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZNeredeyiz ?
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.