E-Ticaret Sitesi Kurma Rehberi | E-Ticaret Sitesi İçin Gerekenler

Bu yazımızda e-ticaret sitesi kurma rehberi ve e-ticaret sitesi için gerekenlerden bahsedeceğiz.

Gelişen teknolojiyle birlikte e-ticaret faaliyetlerinin artması ve işletmelerin e-ticaret sitesi kurma çabaları beraberinde e-ticaret sitesi talebini artırmış ve ticaret faaliyetlerin büyük  çoğunluğu bu yöne taşımıştır.

E-Ticaret Sitesi Nedir?

Kısaca tanımlamak gerekirse internetten ürün satmak olarak tarif edebiliriz. Çevirimiçi olarak mağaza açmak beraberinde geniş bir kitleye ulaşmanızı getirmekte ve satışlarını artırmaktadır. Dolayısıyla e-ticaret’in ne denli talep edilebilir olduğunu artan ticaret hacminden de görebilmek mümkün.

Hangi sektöre ait olunduğunun herhangi bir önemi olmasa da bazı önemli hususların azami dikkat gerektirdiğini ifade etmek gerekir.

E-Ticaret Sitesi Kurma Rehberi Gerekenler

E-Ticaret Sitesi İçin Gerekenler

E-ticaret sitesi için ilk adım güvenli bir e-ticaret platformu seçmek. Açık kaynak kodlu çeşitli platformlardan hizmet alabileceğiniz gibi, kendinize özel ve kontrolünün sizde olduğu bir e-ticaret sitesi kurdurabilirsiniz.

E-Ticaret sitelerinin en büyük korkusu ise güvenlik riskidir. Bu açıdan kurulacak sitenizin güvenlik altyapısına azami dikkat göstermenizi öneririz. İlerleyen süreç sorun yaşamamak için sistemin kurulum aşamasında gerekli önlemleri almanız çok fayda sağlayacaktır.

Bu kapsamda SSL, 3D Secure, Güven Damgası gibi sistemleri kullanmanız gerek tüketicileri gerekse siz e-ticaret sahiplerini ciddi sorunların oluşmasından koruyacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?
Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

 

Bu aşamada gerekli olan domain ve hosting adımlarını da yerine getirdiğinizi düşünerek bir sonraki adıma ilerliyoruz.

E-Ticaret sitenizin kuruluşunda satış odaklı ve ürün çeşitliliğinize göre bir tasarım tercih etmeniz satışlarınız üzerinde olumlu katkılar sağlayacaktır. Mobil uyumlu, responsive sitelerin arama motorlarında index sırlamasında yükselmesi daha kolay olabilmektedir.

E-Ticaret Sitenizin marka kimliğiniz ile paralellik göstermesi, kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak güncelleğini sağlaması yine satışlar üzerinde olumlu katkılar sağlayacaktır.

E-Ticaret sitelerin en önemli bir diğer aşaması ise ürün fotoğraları ve ürün açıklamalarıdır.  Fotoğrafların profesyonelce çekilmiş olması ve ürün açıklamalarının net, anlaşılır ve gerçeği yansıtacak şekilde olması müşterilerin güven ve bağlılık duygularını artıracaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurma Rehberi : Siteniz Seo Uyumlu Olsun

Site kurulumunun ilk adımından itibaren seo uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle ürün açıklamaları seo uyumlu olmalı ve fotoğraf alt açıklamalarının da seo optimizasyonu yapılmış olması aramalarda avantaj sağlaması açısından önemlidir.

Kurulum aşamasının bir diğer basamağı ise Sanal Pos Entegrasyonudur. Bu konuda hizmet veren çeşitli firmalar bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz firmanın sanal pos entegrasyonunu e-ticaret sitenize entegre ederek güvenli alışverişe start verebilirsiniz.

Hazır e-ticaret sitelerinde sanal pos entegrasyonu hazır olarak gelemketedir. Fakat kendi e-ticaret sitenizi kurarken Sanal Pos Tercihinizi sizin yapmanız gerekmektedir.

Bu aşamada önemli bir husus ise; sanal pos komisyon oranları, taksik seçenekleri, ödeme tarihleri gibi ayrıntılara dikkat etmektedir. Bu açıdan değerlendirme yaparak seçiminizi yapabilirsiniz.

Artık e-ticaret sitenizin kurulumu tamamlamış ve faaliyete başlamış bulunuyorsunuz. Ticaretin evrensel kuralları olan kaliteli ve ucuz ürün temini, müşteri memnuniyeti gibi detaylara önem verdiğiniz sürece sorunsuz ilerleyebileceksiniz.

E-ticaret sitenizin ve seo alt yapısının güncelliğinin azami dikkat gerektirdiğini belirtmek isteriz.

İnstagram : @senolajans

Facebook: /senolajans

Linkedin: /şenol-ajans

ŞENOL AJANS WEB TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZYalova Merkez Türkiye
Ali Şener Caddesi 77.Sokak No: 18
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
ŞENOL AJANS TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZNeredeyiz ?
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
Şenol Ajans
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?