E-Ticaret Satışlarını Arttırma Yöntemleri | Şenol Ajans İle Dijital Pazarlama

E- Ticaret Satışlarını Arttırma Yöntemleri e-ticaret sitelerinin temel aldığı hususlar, alıcıya bir ürün sunmak, alıcıların alışveriş yapmasını sağlamak ve sonrasında ürünlerin satışını yapmaktır. E- Ticaret sitelerinin temel amacı budur.

Aşağıda E-Ticaret satışlarını artırma için kullanabileceği yöntemler hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır.

AB testiE-Ticaret sitenizin kullanılabilirliğini test edebilmeniz için web sitenizin tasarımında ufak değişiklikler yapmalısınız. Yapılan değişiklikleri parça parça yapmalısınız.

İnternette Hızlı Ürün Satma Teknikleri

Eğer web sitenizde bir anda bütün alanlarda değişiklik yaparsanız kullanılabilirliğini test etmeniz imkansız olacaktır. Bu nedenle parça parça değişiklik yapmalısınız.

Yaptığınız değişikliklerin etkili olup olmadığını gözlemlemek için iki hafta yeterlidir. İki hafta hafta sonra yaptığınız değişikliklerin etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

E- Ticaret Satışlarını Arttırma Yöntemleri : Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanmanın Satışlara Etkisi

Sosyal medyayı aktif olarak kullanmalısınız. Müşterilerin ürünler hakkındaki yorumlarını, eleştirilerini sosyal medya aralığıyla gözlemleyebilirsiniz. Müşteriler size ulaşmak istediğinde anında müşteriye dönüş yapabilirsiniz.

Isı Haritaları, Web sitenizde gezinenlerin en çok hangi alanlarda takılıp kaldığını gözlemlemek mümkündür. Bu işlemi ısı haritaları kullanarak yapabilirsiniz. Isı haritaları web sitenizi ziyaret eden kişilerin kaydırma ve tıklama bilgilerini görmenizi sağlamaktadır.

Isı haritaları sayesinde web sitenizi ziyaret eden kişilerin oraya nereden geldiklerini, sitede geçirdikleri süreyi izlemenize imkan sağlamaktadır.

Ziyaretçilerin nereden geldiklerini ve web sitenizde ne kadar süre harcadıklarını izleyebilirsiniz. Isı haritaları sayesinde aktif olarak kullanılan hesaplarınızı gözlemleyebilir ve kullanılan sosyal medyayı daha aktif halde kullanabilirsiniz.

E Ticarette Potansiyel Müşteri Oluşumu Nasıl Sağlanır?

Exit Lightbox, E- Ticaret sitelerine gelen kullanıcıların büyük bir kısmı alım satım yapma amacıyla ziyaret etmemektedirler. Bu kullanıcıları potansiyel müşteri halime dönüştürmelisiniz.

Potansiyel müşteri haline dönüşmeden önce müşteriler cazip bir teklif sunan ışık kutusu ekleyebilirsiniz. Bazı E- Ticaret siteleri müşteri siteye girdiğinde pop up göstermektedir. Çıkış kutusu müşteriler siteden çıkış yapmadan önce açılır ve müşterilerin iletişim bilgilerin toplanmasını sağlar.

Basın Bültenin SEO İçin Optimize Edilmesi  

Eğer müşteriler ilgileniyorsa cazip indirimler yapılır ve böylece ürünlerinizin satışını sağlayabilirsiniz.

Upsell ve Cross-Sell (Çapraz Satış), Bir ürün aldıktan birkaç yıl sonra insanlar yeni ürün arayışına girmektedir. Ürünün yanında yan ürünler de daha uygun fiyata kullanıcıya sunulmaktadır.

Bu yöntem ile mevcut müşterilerinizi takip ederek satış oranlarınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

 

 

ŞENOL AJANS WEB TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
ŞENOL AJANS
LOKASYONUMUZYalova Merkez Türkiye
Adnan Menderes Mah. 77 Sok. No:18
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
MALİ BİLGİLERİMİZVergi Kaydımız
Yalova Vergi Dairesi
8080278647
Banka Hesaplarımız
Enpara
TR36 0011 1000 0000 0107 5388 13
TR98 0011 1000 0000 0107 8599 31
Halkbank Yalova Şubesi
TR38 0001 2001 7370 0009 1020 37
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
ŞENOL AJANS TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZNeredeyiz ?
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.