Dijital Pazarlama Nedir? | Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır ? | Şenol Ajans

Dijital Pazarlama Nedir, ürün veya hizmetlerimizi hedeflenen kesime daha kolay ulaştırabileceğiniz, geleneksel medyaya göre çok daha basit ve verimli bir biçimde tanıtabileceğiniz pazarlama yöntemidir.

Bu yöntemi uygulamak için öncelikle bir web sitesine ihtiyacınız vardır. Bunu web tasarım ajansları aracılığıyla edinebileceğiniz gibi hazır taslakları uygun fiyatlara satan web portalları da mevcut.

Yapılan bazı resmi araştırmalara göre, Türkiye’de an itibariyle 62 milyondan fazla kişi internet hizmetinden faydalanıyor. İnternet kullanımının bu derece artmasını telefonlarda internet kullanımının kolaylaşmasına da bağlayabiliriz. Bu da markalara yeni bir vitrin imkânı sundu: sosyal medya.

E-Ticaret Sitesi Kurma Rehberi | E-Ticaret Sitesi İçin Gerekenler

Eğer konu pazarlama ise, bu alanda yapılması gerekenleri firmalar değil tüketiciler belirler. Müşterilerin bir dili vardır ve bu dil sosyal medyada Google, Instagram, Twitter, Facebook gibi platformların hayatımıza girmesiyle oldukça karmaşıklaşmıştır.

Artık markaların devamlığı için tüketicilerin bu diline kulak vermek elzem bir konu haline geldi. İşte uzman dijital pazarlama, tam da bu noktada devreye giriyor. Satıcının ve tüketicinin birbirinden farklı 2 lisanını bir araya getirerek iki tarafında birbirini anlamasını sağlıyor.

Bir nevi tercümanlık da denilebilir profesyonel dijital pazarlama için.

Gelin birlikte, dijital pazarlama nedir, nasıl yapılır ve türleri nelerdir sorusunun cevabını arayalım.

Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki yazımızda da değindiğiniz gibi dijital pazarlama ürünlerimizi tüketicilere ulaştırabilmek için oluşturulmuş en doğru ve güvenilir yöntemdir.

Arz ile talebi bir araya getiren bir sistem de denilebilir. İnternetin gücü ve son yıllarda yaşanan mobil devrim sayesinde, kısacası internetin ulaşabildiği her noktaya ürün veya hizmetlerimizi sunabiliriz.

Öncelik olarak bir web sitesi veya sosyal medya platformlarına kayıt olunması gerekir. Sonrasında uzman dijital pazarlama ajansları ile işbirliği içerisine girerek, markamızın bilinirliliğini arttırabiliriz.

Dijital Pazarlama Türleri Nelerdir?

Dijital pazarlamanın bir çok yöntemi mevcut. Bunlardan en sık kullanılanı e-mail pazarlamasıdır. Hepimizin mail kutusunun tanıtım maillerine boğulması buna örnektir. Sosyal medya pazarlama, arama motoru optimizasyonu (SEO) dijital pazarlamada kullanılan diğer yöntemlerdendir.

Bu tür hizmetleri almak ve markanızı dijital dünyada en doğru şekilde alıcılara ulaştırmak için sayfamızdaki iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz. Şenol Ajans, dijital pazarlamada sizlere en doğru ve etkin hizmeti sağlamaktadır.

İnstagram : @senolajans

Facebook: /senolajans

Linkedin: /şenol-ajans

ŞENOL AJANS WEB TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZYalova Merkez Türkiye
Ali Şener Caddesi 77.Sokak No: 18
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
ŞENOL AJANS TASARIM ATÖLYESİMerkez Ofis
LOKASYONUMUZNeredeyiz ?
https://senolajans.com/wp-content/uploads/2020/08/dunya-haritasi.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.
Şenol Ajans
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?